sobota, 17 listopada 2012

Jak zmienić kanał dystrybuowania posta w blogu?


Każdy z nas dodał jakieś blogi do obserwowanych. Tuż pod naszym blogiem na stronie głównej bloggera widzimy nowe posty dodane przez naszych ulubionych autorów. Jest to tak zwana Lista czytelnicza, w której można umieścić najważniejsze, najchętniej czytane blogi i obserwować, co ciekawego się w nich pojawia.Lista czytelnicza którą widzimy w bloggerze, to nic innego jak czytnik kanałów RSS lub Atom czyli w prostym języku kanał informacyjny. Strumień nowych postów czy też tematów na stronach, blogach i innych.
Wiadomości z kanałów wyświetlane są w czytnikach  tak jak u nas w czytniku bloggera lub innych bardziej zaawansowanych programach.Każdy blog utworzony na platformie blogger obsługuje kanał RSS Atom - wobec czego każdy dodany do czytnika będzie wyświetlany. Może być wyświetlany jako cały post, kawałek posta lub do miejsca zawijania tekstu.
W miejscu zezwalaj na kanał w blogu - zezwalamy na możliwość czytania naszego bloga w czytnikach w tym na możliwość czytania w "Liście czytelniczej". Mamy możliwość wyboru ile z naszego posta będzie można przeczytać w czytniku:
  • Pełne - dystrybuuje pełną zawartość posta. 
  • Do miejsca zwijania tekstu - pokazuje całą zawartość posta przed miejscem zwijania tekstu. Jak zawijać posta wkrótce.
  • Krótkie - 400 pierwszych znaków. 
  • Brak - Twój blog nie będzie dystrybuowany, a jego zawartość nie będzie indeksowana przez wyszukiwarkę blogów Google.
Post na prośbę Anki Wrocławianki - kolejne odpowiedzi na Twoje pytania wkrótce  :)

Zarabiaj na sprzedaży książek!