poniedziałek, 22 października 2012

Jak dodać do postu funkcję "wersja do wydruku"?Sposobów na dodanie do naszego posta "wersji do wydruku" jest kilka.
Ja dzisiaj jednak podam najprostszą.1. Wchodzimy na stronę www.printfriendly.com i klikamy "get your button"
 Wybieramy - platformę Blogger, Obrazek -później go sobie zmienimy, wybieramy nagłówek wydruku i pozwalamy (Allow) lub nie pozwalamy (Not allow) na usuwanie części posta. Po tych ustawieniach Klikamy Instal Blogger Widget.
 Po zalogowaniu, pokazuje się nam okienko Bloggera, gdzie wybieramy bloga, nadajemy Tytuł widżetowi - możemy ale nie musimy (jak nadamy łatwiej go znaleźć :)) i kilkamy dodaj widget.
 Następnie widzimy układ naszego bloga. Zapisał się nam kolejny widget - u mnie jest to print który przesuwam sobie pod posty.


Jeżeli jednak nie podoba nam się powyższa grafika bierzemy się za edycje naszego nowego nabytku (widżetu)
Szukamy wciskając CTRL+F fragmentu:
src="http://
Powinny być dwa takie miejsca.

 W zamian http://cdn...........png wklejamy nasz adres URL wybranego obrazka


http://1.bp.blogspot.com/-BmqLDyclHiU/UIRck2xz-nI/AAAAAAAACTc/4f3DiXRH5ww/s200/drukuj3.gifhttp://4.bp.blogspot.com/-uYBWjSMHqUU/UIRcim2PQMI/AAAAAAAACS4/pPAeyub3oHQ/s200/drukuj.gif
 http://1.bp.blogspot.com/-haLxMgpjJT4/UIRcllms1qI/AAAAAAAACTo/NKCaxRjyB3A/s200/drukuj67.gifAdresy URL wklejamy w odpowiednie miejsce:

Tak wygląda ekran po wciśnięciu naszego"drukuj" pod postem. Jest o tyle ciekawszy, że oczywiście możemy wszystko wydrukować, możemy dodatkowo zapisać post w postaci pliku pdf oraz wysłać plik mailem. Możemy zadecydować jak dużą czcionką post ma być pisany i czy ma drukować obrazki. Jeżeli autor się zgadza możemy też co nie co pousuwać przed wydrukiem.
To jest wygenerowany w ten sposób plik pdfA tak wygląda mail.

Jest niestety jedna wada tego zastosowania, którą ja zauważyłam, przycisk drukowania pojawia się nie tylko pod postem ale również zaraz po "czytaj więcej" na stronie głównej. Tak skomponowany jest niestety ten gotowy widget. W jednym z następnych postów dodamy opcję wydruku przez HTML tam można to zrobić tylko na stronie posta.

Ten post jest odpowiedzią na prośbę "Lenka Niki" :)

Miłej zabawy :)

Zarabiaj na sprzedaży książek!