środa, 17 października 2012

Jak dodać "Lubię to" w każdym poście?

Zaczynamy od wejścia w naszego bloga i bawimy się z HTML. Przed jakimikolwiek zmianami - zrób kopie zapasową swojego szablonu!Jak zrobić kopię - dowiesz się TUTAJ.


 Zaczynamy!
Wchodzimy w "Szablon" --> "Edytuj kod HTML"
Klikamy "Kontynuuj" 

 Zaznaczamy "Rozszerz szablony widżetów". Wciskamy razem klawisze "Ctrl+F". Wyskakuje nam okienko szukania wpisujemy:
div class='post-header' 
i szukamy podobnego układu w poście jak poniżej


 Wybieramy miejsce w którym chcemy by było nasze "Lubię to" i wklejamy tam kod:


<b:if cond='data:blog.pageType != &quot;static_page&quot;'>

<div style='float: none;'>

<iframe allowTransparency='true' expr:src='&quot;http://www.facebook.com/plugins/like.php?href=&quot; + data:post.canonicalUrl + &quot;&amp;send=false&amp;layout=standard&amp;show_faces=false&amp;width=450&amp;action=like&amp;font=arial&amp;colorscheme=light&amp;height=35&quot;' frameborder='0' scrolling='no' style='border:none; overflow:hidden; width:450px; height:35px;'/>
</div>
</b:if> 
Teraz sprawdzamy jak wygląda nasz blog i czy nie wyskakują żadne błędy - wciskając Podgląd (blog otworzy się w następnej karcie przeglądarki). Jeżeli wszystko nam pasuje wciskamy "Zapisz szablon"

I gotowe!

Sposób nr 2

Można również wyszukać w kodzie HTML: (nie każdy szablon go zawiera)
<data:post .body=".body">
Wklejając wcześniej podany kod przed znacznik <data:post .body=".body">  znacznik - "Lubię to" pojawi się na samej górze posta, wklejając kod po znacznik <data:post .body=".body"> "Lubię to" pojawi się na samym dole posta. Można również wkleić przed i po to będzie równocześnie na dole i na górze.

Zarabiaj na sprzedaży książek!