środa, 31 października 2012

Jak utworzyć bloga na platformie blogger?


Post dla "Zielonego Blogera", jeden z wielu postów dla bardzo początkujących użytkowników.

By założyć bloga na platformie Google wchodzimy na stronę www.blogger.com.
Możemy zalogować się na niej jeżeli posiadamy konto na Gmailu, Google+ lub na You Tube - wszystkie dane będą pasować. Jeśli nie posiadasz takiego konta - warunkiem koniecznym będzie jego założenie. Tak wygląda rejestracja nowego konta, trzeba uzupełnić dane i gotowe.
 Ja posiadałam dodatkowe konto na Gmailu, po zalogowaniu zobaczyłam takie okienko. To tutaj decydujesz czy będziesz publikować pod swoimi danymi czy pod pseudonimem (anonimowo)
Wskazówka: Jeżeli zamierzasz pisać pod pseudonimem, niech będzie to słowo, maksimum dwa. Które łatwo wymówić i zapamiętać a nie np. "sweet red strawberries". 


 Po przejściu do blogera mamy możliwość utworzenia swojego bloga.
 Wybieramy Tytuł (będzie można go zmienić), Adres URL bloga (nie będzie można go zmienić), jeżeli dany adres jest dostępny pokaże się niebieski ptaszek.
Wskazówka: Warto by Tytuł i Adres Twojego bloga były zbliżone, odnosiły się do treści całości  Tak by zawierały jedno lub dwa słowa kluczowe dotyczące późniejszej zawartości. To pomoże Twoim przyszłym czytelnikom odszukać Cie w wyszukiwarkach.
Przykładowo jeśli Twój blog ma być o macierzyństwie niech tytuł i strona zawierają na przykład słowo mama, rodzina, macierzyństwo, dom, syn, córka itp. Jeżeli piszesz o ubraniach niech to na przykład będzie szafa, ciuchy. 
Wybierasz szablon i gotowe. Szablon możesz później zmienić.


I już możesz publikować pierwszego posta.


Większość osób które czyta tego bloga to już wie, bo swoje blogi posiada :), a czy wiecie, że na platformie blogger możecie mieć aż 100 blogów na jednym koncie? Tylko kto dałby radę aż tyle prowadzić na raz...

Zarabiaj na sprzedaży książek!