wtorek, 23 października 2012

Jak dodać narzędzie udostępnienia posta? Podziel się!!

W dzisiejszych czasach aby Twój wpis "miał moc i siłę przebicia" musi ibyć udostępniany przez jak największą liczbę osób. Im więcej osób podzieli się, udostępni Twój link na swojej np. osi czasu na facebooku tym więcej odwiedzi Twój blog.

Dzisiaj kolejny moim zdaniem ciekawy widget, który ułatwi dzielenie się ;) Zrobisz go w 5 minut :)
1. Wchodzimy na stronę www.sharethis.com (KLIK) i klikamy "Get the button"
 Wybieramy Blogger i klikamy Next
 Wybieramy swoje ikonki i klikamy Next
 W kolejnym kroku mamy podgląd naszego nowego dodatku, który znajdzie się pod postem. Z lewej strony widzimy ikonki które mają być na Twoim blogu. Możesz je dowolnie modyfikować, usuwając ze swojego menu lub przeciągając z menu po prawej. Gdy wybierzesz już swoje Kliknij w Finish.
 Tak wygląda przeciąganie ;)
 Po kliknięciu Finish pokazuje nam się takie okienko. Możesz tutaj utworzyć nowe konto i się zalogować - dzięki czemu będziesz miał dostęp do statystyk, możesz się również nie logowaćtylko kliknąć w ten mało widoczny "No thanks..."
 Po kliknięciu No thanks widzimy okienko w którym mamy wybór pomiędzy: (opisane na rysunku) ja wybrałam (direct post) i klikamy GO

 To okienko dodawania widgetu - każdy zna :)
Tak może wyglądać widget po dodaniu i "Zapisaniu rozmieszczenia" na naszym blogu. Dwa przykłady :)
Miłej zabawy!
Jeśli skorzystałaś z moich rad i podpowiedzi - Podziel się - Może skorzysta również ktoś inny :)Ps. Jak wygląda sprawa po zalogowaniu opisze po jakimś miesiącu - są tam bowiem pewne statystyki - które dostępne będą gdy podzielicie się moimi postami :)

Zarabiaj na sprzedaży książek!