niedziela, 21 października 2012

Jak dodać obraz w bloggerze? Jak uzyskać adres URL obrazu z bloggera?

Zdjęcia w postach

1. Zdjęcia które dodajesz bezpośrednio do swojego posta. przez ikonkę ale wtedy URL zdjęcia zobaczysz dopiero po opublikowaniu posta. Opisywać nie będę bo każdy to wie :)


2. Można również dodać zdjęcie bezpośrednio w HTML swojego posta - w ten sposób uzyskamy URL pliku. Aby to zrobi, trzeba:
Zaczynasz pisać posta, klikasz w HTML, a następnie ikonkę obrazka. Wyskakuje ci takie okienko.
Możesz w nim dodać zdjęcie z innej domeny gdy już masz adres URL swojej grafiki.
Jeśli URL nie mamy dodajemy obrazek z komputera "Wybierz plik". Dodajemy ewentualne ustawienia i przesyłamy obraz. Na dole mamy również ewentualne wykorzystanie pamięci. Jeżeli pamięć jest wykorzystana gdzieś w 75% radzę korzystać z innych stron na których będziesz hostingować zdjęcia, bo gdy wyczerpiesz limit - trzeba będzie płacić. Jak widać ja mam wykorzystane 8mb z 1024mb czyli nawet nie 1%. Ufff ;)
 Gdy już prześlesz zdjęcie pokaże Ci się takie okienko i zanim klikniesz Gotowe. Wciśnij na obrazku prawy klawisz myszy, a później Kopiuj adres URL.

Tak skopiowany URL możesz wkleić do dowolnego pliku tekstowego a później w miejsce gdzie go potrzebujesz.Co się dzieje w sieci z Twoim plikiem dodanym w bloggerze? 

Jest on hostingowany (przechowywany) w usłudze google o wdzięcznej nazwie Picasa. Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie swoje zdjęcia wejdź w stronę Picasy:

Jeśli nie jesteś zalogowany - zaloguj się - dane takie same jak w bloggerze.

Po zalogowaniu, widzisz foldery o nazwie Twoich lub Twojego blogu - tak jak u mnie :) i tak na przykład w pomocniku mam już ponad 80 grafik....  Jak wspomniałam limit na Picasie to 1024mb i więcej zdjęć nie dodasz no chyba, że zapłacisz.


Musisz brać pod uwagę również fakt, że przy dodawaniu obrazu o rozdzielczości wyższej niż 2048 na 2048 pikseli Picasa (Blogger) automatycznie zmniejsza (kompresuje) Twoje zdjęcie. Co z automatu pogarsza jego jakość.
Więcej o Picasie niebawem :)

Zarabiaj na sprzedaży książek!